Niesort/odzież niesortowana – co to znaczy? Cena, hurtownia, czy warto?

Niesort/odzież niesortowana – co to znaczy? Cena, hurtownia, czy warto?

Odzież używana niesortowana jest jednym z najczęściej kupowanych w Polsce typów odzieży. Odzież tego typu kupują przede wszystkim second handy niskiej jakości. Niesort odzieży ma swoje zalety, ale jeżeli chodzi o zadowolenie Klientów sklepu, nie spełnia on wymagań jakościowych.


Odzież niesortowana – co to znaczy?


Odzież niesortowana jest tak naprawdę podstawowym towarem, jaki możemy znaleźć w większości sklepów typu second hand w naszym kraju. Niesort odzieży to potoczna nazwa odzieży używanej niesortowanej, która pochodzi od darczyńców i z różnego rodzaju zbiórek. Są do ubrania różnej jakości, od dobrych, po naprawdę bardzo zniszczone i poplamione. Ubrania takie często wrzucane są do specjalnych worków lub kontenerów na odzież używaną. Niesort jest bardzo trudnym do określenia typu asortymentu, dlatego że w partii niesortu mogą się zdarzyć tak naprawdę różne rzeczy.


Będzie tam zarówno odzież używana, jak i na przykład jakieś zabawki, akcesoria, dodatki czy bibeloty. Odzież może być zarówno nowa z metkami, jak i bardzo stara, a nawet spleśniała. Nie można nigdy ręczyć za jakość takiej odzieży, bo jak sama nazwa wskazuje, nie była ona nigdy sortowana i sprawdzana. Mało tego, nie była nigdy prana i dezynfekowana, więc sklep, który kupuje i sprzedaje taką odzież używaną, musi się zająć samodzielnie sortowaniem, praniem, dezynfekcją, prasowaniem i kompletnym przygotowaniem do sprzedaży.


Odzież niesortowana – cena


Cena niesortu jest bardzo niska, a wynika to właśnie marnej jakości tego typu towaru. W większości przypadków kg niesortu można kupić już za jedną złotówkę. To cena zbyt niska, by można było oczekiwać dobrej jakości. W większości popularnych sklepów typu second hand spotyka się odzież bardzo zniszczoną, zmechaconą, poplamioną, z dziurami i innymi mankamentami, więc można przypuszczać, że jest to właśnie niesort odzieży. Odzież niesortowana jest tania, ale tak naprawdę nie nadaje się do sprzedaży. Niestety sklepy, które decydują się na taki typ towaru, muszę sobie zdawać sprawę z mankamentów, jakie ma niesort. Cena, w tym przypadku bardzo niska, nie powinna być wyznacznikiem decyzji o zakupie konkretnej jakości odzieży. W przypadku niesortu jest to prawdziwa ruletka, bo można trafić na wiele niespodzianek. Nawet biorąc pod uwagę, że sortowanie niesortu pozwoli wyłowić w całej partii około 20% dobrego towaru, którego będzie można sprzedać, to koszt utylizacji reszty, koszt sortowania, prania i dezynfekcji w większości przypadków jest po prostu zbyt wysoki, by taki zakup się opłacał.


Odzież niesortowana – hurtowania


Hurtownia odzieży niesortowanej jest w stanie dostarczyć klientom duże ilości niesortowanego towaru. Im większe są zamówienia, tym niższa jest cena konkretnej partii lub kilograma niesortu. Mimo możliwości negocjowania tych cen, w większości przypadków nie ma sensu decydować się na rozwiązanie, jakim jest odzież niesortowana. Ceny, mimo że niskie, nie dają nam dostępu do odzieży, którą można byłoby od razu sprzedać.


Odzież niesortowana – Anglia, Irlandia, Norwegia, Szwecja, Niemcy


Odzież używana, która trafia do Polski, pochodzi głównie z kilku europejskich krajów. W każdym kraju można oczekiwać innej jakości, nieco innych trendów oraz innych cen, jakie będzie miała odzież niesortowana. Anglia, Irlandia, Holandia, Niemcy, Szwecja i Norwegia są obecnie najpopularniejszymi krajami, z których importuje się niesort. Klienci hurtowni cenią sobie przede wszystkim niesort angielski i irlandzki, dlatego że z tych krajów do Polski docierają zdecydowanie najlepsze ubrania.


Odzież niesortowana – wady i zalety. Czy warto?


Odzież niesortowana ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Zaletą odzieży niesortowanej jest fakt, że można ją kupić stosunkowo tanio i jeżeli dana partia będzie trafiona, można wybrać z niej naprawdę wiele sztuk modnej i atrakcyjnej odzieży. Jeśli natomiast trafimy na słabą partię, to niesort może w większości przypadków skończyć jako odpad. Niska cena daje w tym przypadku możliwość zarobienia, jeżeli dopisze szczęście, ale istnieje też bardzo duże ryzyko tego, że stracimy pieniądze, bo towar nie będzie się nadawał do dalszej odsprzedaży. Niesort niestety nie gwarantuje niczego. Dodatkowo może być też bardzo problematyczny. W niesorcie zdarza się dużo ubrań tak zwanych babcinych. Mogą być to nawet ubrania po osobach zmarłych, ubrania sprzed wielu dekad, pochodzące po zbiórce ze sprzątania garażu, strychu czy starych szaf. W sklepie Odstawieni.pl nigdy nie zamawiamy odzieży niesortowane, dlatego że jej jakość jest zbyt niska, by mogła satysfakcjonować klientów oczekujących ciekawej stylistyki i dobrego stanu ubrań.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code