Odzież używana I gatunek – co to znaczy? Cena, hurtowania

Odzież używana I gatunek – co to znaczy? Cena, hurtowania

W nomenklaturze dotyczącej odzieży typu second hand bardzo często spotykamy określenie odzież używana pierwszy gatunek. Czasami ciężko jest w odniesieniu do używanych ubrań stwierdzić, co w tym przypadku oznacza określenie pierwszy gatunek. W tym wpisie postaramy się przybliżyć to zagadnienie.


Odzież używana I gatunek – co to znaczy?


Odzież używana pierwszy gatunek to odzież dobrej jakości, bez dziur i plam oraz bez tak zwanej odzieży babcinej, czyli niemodnej. Jest to odzież grupy pośredniej, między odzieżą cream a odzieżą drugiego gatunku, czyli najsłabszym typem odzieży używanej. Odzież używana pierwszego gatunku jest odzieżą dostępną w większości sklepów second hand gwarantujących dobrą jakość. Taką odzież można kupić zarówno w lumpeksach stacjonarnych, jak i internetowych i zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Wśród takiej odzieży znajdują się często perełki, czyli ubrania świetnej jakości. Nie są to jednak ubrania od topowych projektantów i tylko w części jest to odzież nowa i z metkami. Reszta to typowa odzież używana, ale użytkowana bardzo krótko.


Odzież używana I gatunek – ceny


Nie można jednoznacznie określić, jaki koszt ma odzież używana pierwszego gatunku. Ceny są różne i zależą od kraju pochodzenia, wielkości partii towaru dostarczanego do konkretnego sklepu oraz polityki cenowej konkretnego dostawcy. Z reguły za taką odzież należy zapłacić od 15 do nawet 40 zł za kilogram. Jest to więc tylko niewiele mniej, niż wynosi koszt odzieży cream. Odzież cream dostępna jest w cenach od 25 do 50 zł za kilogram, a czasami nawet 70 zł za kilogram.


Odzież używana I gatunek – hurtownia


W Polsce działa wiele hurtowni z odzieżą pierwszego gatunku. Odzież pierwszego gatunku dostępna jest w większości przypadków w big bagach, czyli w dużych workach transportowych, ale można ją kupić także w workach 10 kg lub 30 kg. Hurtownia odzieży używanej I gatunku zaopatruje wyłącznie sklepy detaliczne. W takiej hurtowni nie można kupić odzieży pierwszego gatunku na wagę w małych ilościach ani na pojedyncze sztuki.


Odzież używana I gatunek – czy warto? Różnica między I gatunkiem a odzieżą cream


Różnica między pierwszym gatunkiem odzieży używanej a odzieżą typu cream jest zasadnicza i polega na tym, że odzież cream jest odzieżą wyłącznie nową albo pochodzącą od najdroższych światowych projektantów, natomiast odzież pierwszego gatunku jest odzieżą nową lub używaną i niezniszczoną oraz modną, ale w sorcie brakuje odzieży bardzo drogiej, marek takich jak na przykład Giorgio Armani czy Prada oraz tylko część rzeczy ma metki. Jeżeli chodzi o opłacalność zakupu odzieży pierwszego gatunku, to jest ona bezsprzeczna. Z pewnością odzież pierwszego gatunku sprzedaje się lepiej niż odzież drugiego gatunku oraz niesort.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code