Odzież używana II gatunek – co to znaczy? Cena, hurtowania

Odzież używana II gatunek – co to znaczy? Cena, hurtowania

Odzież używana II gatunek jest towarem najczęściej dostępnym w polskich w second handach. Jest to odzież lepsza od niesortowanej, ale słabsza jakościowo od pierwszego gatunku i tym samym tańsza niż pierwszy gatunek.


Odzież używana II gatunek – co to znaczy?


Odzież używana drugi gatunek to odzież najsłabszej jakości dostępna w second handach internetowych i stacjonarnych. Wśród odzieży sortowanej wyróżniamy odzież cream, odzież pierwszego gatunku i właśnie drugi gatunek odzieży. Odzież używana 2 gatunek to odzież, która partii może być zniszczona i poplamiona, mogą się tam też znajdować ubrania dziurawe oraz staromodne, tak zwane babcine. Oczywiście warto podkreślić tutaj słowo „może”, dlatego że wcale nie musi tak być.


Odzież używana II gatunek – ceny


Ceny odzieży używanej drugiego gatunku są wyższe niż odzieży niesortowanej, ale niższe od cen odzieży pierwszego gatunku. Z uwagi na możliwość wystąpienia w partii odzieży ubrań zniszczonych i staromodnych, ceny są analogicznie niższe i wynoszą od 5 do maksymalnie 15 zł za kilogram, ale mogą się też zdarzyć ceny wyższe. W każdej hurtowni cennik odzieży używanej drugiego gatunku ustalany jest indywidualnie.


Mogą występować też duże różnice w jakości odzieży drugiego gatunku pomiędzy poszczególnymi hurtowaniami. W jednej hurtowni drugi gatunek odzieży może być bardzo słaby, natomiast w innej w miarę dobry.


Odzież używana II gatunek – hurtowania


Sklepy z odzieżą używaną pozyskują asortyment drugiego gatunku z hurtowni odzieży używanej. W tym miejscu odzież jest najczęściej sortowana i rozdziela się ją między pierwszy gatunek oraz właśnie drugi gatunek. Hurtownia takich jest w naszym kraju wiele i każda oferuje tak naprawdę inną jakość ubrań używanych drugiego gatunku. W sklepie Odstawieni.pl staramy się współpracować z hurtowniami, które gwarantują zdecydowanie najwyższą jakość, bo to pozwala nam spełnić oczekiwania klientów w zakresie stylistyki oraz stanu ubrań używanych. Jednocześnie nie kupujemy odzieży drugiego gatunku. Jedyne partie ubrań, jakie trafiają do naszego sklepu, to odzież cream oraz odzież używana I gatunku.


Warto wspomnieć, że najpopularniejszymi krajami pochodzenia odzieży używanej drugiego gatunku są europejskie kraje takie jak Anglia, Wielka Brytania, Irlandia, Holandia czy Szwecja. Może się to wydawać nieco dziwne, dlatego że właśnie z tych krajów pochodzą ubrania typu cream oraz pierwszego gatunku. Tak naprawdę cała odzież używana pochodzi z tych samych krajów, a później jest rozdzielana na konkretne jakości, które są różnie wyceniane i oferowane w zależności od potrzeb i możliwości finansowych klientów oraz w zależności od zapotrzebowania danego ciucholandu.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code