Tania odzież używana – jakie są ceny za różne gatunki odzieży?

Tania odzież używana – jakie są ceny za różne gatunki odzieży?

Ceny odzieży poszczególnych rodzajów zależą od tego, jaką politykę cenową prowadzi dana hurtownia oraz od ilości zamówionego towaru. Zobacz, jak wyceniana jest odzież cream, odzież używana pierwszego gatunku i drugiego gatunku oraz odzież niesortowana.


Ceny w przypadku różnych firm mogą się znacząco różnić, ale mogą być też bardzo podobne. Poniżej przedstawiamy uśrednione cenniki odzieży różnych typów.


Odzież używana cream – cena za kg


Odzież cream w najtańszej wersji kosztuje 25 zł za kg, ale w przypadku takiej ceny raczej nie można się spodziewać odzieży od największych światowych projektantów, a jedynie ubrań nowych i modnych z metkami. W przypadku ceny w granicach 30-40, a nawet 50 zł za kilogram możemy już oczekiwać ubrań markowych. Powyżej ceny 50 złotych/kg można kupić ubrania właściwie niedostępne w żadnym innym miejscu, prawdziwe klasyki z największych domów mody.


Odzież używana I gatunek – cena za kg


Odzież używana I gatunku wyceniana jest zwykle w kwotach od 20 do około 40 zł za kg. Tutaj wszystko też zależy od tego, jak duża partia ubrań jest kupowana. Na przykład, jeżeli sklep kupuje do 300 kg, to cena może wynosić 35 zł, natomiast od 200 do 500 kg może być to 25 zł.


Odzież używana II gatunek – cena za kg


Drugi gatunek odzieży jest tani. Odzież używana II gatunku sprzedawana jest w cenie zwykle od 10 do 20 zł za kilogram. Biorąc pod uwagę, że na kilogram wchodzą zwykle ok. 4 rzeczy, to uśredniony koszt jednego ubrania wynosi od 2,50 do około 5 zł, ale nie zawsze są te ubrania dobrej jakości, więc tutaj zdarza się duży odrzut. Nawet kilkanaście procent konkretnej partii może nie nadawać się do sprzedaży.


Odzież używana niesortowana – cena za kg


Odzież używana niesortowana jest najtańszym typem odzieży używanej dostępnej w hurtowniach. Odzież niesort rzadko kiedy przekracza cenę 10 zł za kg. Z reguły jest to od  ok. 5 zł za kg. W takiej parki odzieży może się trafić bardzo dużo ubrań mocno zniszczonych i nienadających się do sprzedaży, ale może być też część ubrań w stanie dobrym.


Zaopatrując second hand internetowy można pójść dwiema drogami. Można wybrać drogę najniższych cen ich kupować niesort oraz odzież używaną drugiego gatunku płacąc za to mniej i ryzykując, że duża część towaru nie będzie się nadawała do sprzedaży, ale można też wybrać odzież pierwszego gatunku i odzież cream, płacąc za to więcej, ale jednocześnie zyskując pewność, że odzież ta będzie dobrej jakości i będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem. W Second handzie internetowym Odstawieni.pl wybieramy tylko i wyłącznie odzież pierwszego gatunku oraz odzież cream. Niesort oraz drugi gatunek odzieży nie przedstawia dla nas żadnej wartości.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code