Sklep internetowy z odzieżą używaną a lumpeks stacjonarny – różnice

Sklep internetowy z odzieżą używaną a lumpeks stacjonarny – różnice

Kupowanie w sklepie typu second hand stacjonarnie i online może się wydawać bardzo podobne, ale w rzeczywistości oba te typy sklepów mają inne wady i zalety, a robienie w nich zakupów różni się. Dzisiaj podejmiemy temat różnic oraz wad i zalet zakupów pomiędzy standardem, w jakim działać sklep internetowy z odzieżą używaną i sklep stacjonarny.


Sklep internetowy z odzieżą używaną  – przewaga nad sklepami stacjonarnymi


1. Sklep internetowy z odzieżą używaną jest przede wszystkim dostępny 24 godziny na dobę. Nie musisz czekać na godziny otwarcia sklepu, nie musisz czekać na zakupy do następnego dnia roboczego, bo równie dobrze możesz je zrobić zarówno w weekend, jak i w święto. Możesz kupować o każdej porze dnia i nocy. Stacjonarny second hand dostępny jest tylko w określone dni w określonych godzinach. Nie zrobisz tam zakupów ani w święta, ani w weekend. Musisz się zdecydować wyłącznie na zakupy w dni robocze i to w godzinach otwarcia sklepu. Często w sklepach stacjonarnych jest duży tłok, musisz się przebijać przez tłumy ludzi i stać w długo w kolejce. Mało tego, zakupy musisz zawozić do domu i często nieść je daleko do samochodu lub do środka komunikacji publicznej, co może być problematyczne.


2. Sklep internetowy z odzieżą używaną oferuje zazwyczaj ceny zdecydowanie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Jest to związane z faktem, że internetowy second hand nie musi wynajmować ani kupować przestrzeni handlowej dostosowanej do potrzeb klientów. Taka przestrzeń jest zwykle bardzo duża, więc koszty utrzymania też są ogromne.


3. Sklep internetowy z odzieżą używaną nie musi zatrudniać aż tak wielu pracowników, chyba że jest to bardzo duży sklep. W second handzie stacjonarnym, bez względu na to, czy w sklepie są klienci, czy nie, pracownik stoi za ladą, a więc wzrastają też koszty utrzymania sklepu. Pracownikowi trzeba wypłacić należne wynagrodzenie oraz wszystko płacić wszystkie składki ubezpieczeniowe.


4. Sklep internetowy z odzieżą używaną pozwala Ci kupować anonimowo. Nikt nie musi widzieć, że wchodzisz do takiego sklepu i co wybierasz. Możesz zamówić ubrania kurierem i zostaną dostarczone prosto pod Twoje drzwi. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które wstydzą się takich zakupów w swojej miejscowości albo po prostu najbliższy ciucholand mają bardzo daleko.


5. W internetowym ciucholandzie możesz zapłacić za zakupy kartą, przelewem lub gotówką za pobraniem – tak, jak jest ci wygodnie. W większości stacjonarnych ciucholandów musisz mieć przy sobie gotówkę. Tylko te największe oferują możliwość płatności kartą.


6. Stacjonarny sklep z odzieżą używaną zazwyczaj ma wyższe ceny niż te dostępne w lumpeksie online. Jest to wynikiem konieczności ponoszenia wydatków na utrzymanie powierzchni handlowej. Jeżeli właściciel second handu wynajmuje sklep, to co miesiąc ponosi duże koszty związane z wynajmem i utrzymaniem tej przestrzeni i przez to musi ustalić też wyższą cenę ubrań.


7. W stacjonarnym second handzie masz możliwość przymierzenia ubrań. W każdym z takich sklepów znajduje się przymierzalnia, w której możesz zmierzyć konkretny typ odzieży i sprawdzić, czy z pewnością Ci pasuje. Chodzi tutaj nie tylko o rozmiar, ale też na przykład o kolory. Każdy typ urody wygląda dobrze w innej kolorystyce i jeżeli przymierzysz konkretne ubranie, to dopiero wtedy widzisz, czy jest ci w nim do twarzy.


Sklep internetowy z odzieżą używaną – to rozwiązanie ma też wady


Oczywiście sklep internetowy z odzieżą używaną będzie miał też wady. Pierwszą i najważniejszą wadą jest fakt, że nie możesz dotknąć ubrania, ani zobaczyć go na żywo. W wielu przypadkach ustawienia Twojego monitora mogą nieco przekłamywać kolory, więc ubranie sfotografowane nawet bardzo profesjonalnym sprzętem i w odpowiedni sposób, na Twoim monitorze może wyglądać nieco inaczej. To z kolei może powodować, że Twoje oczekiwania względem kolorystyki i faktury konkretnego ubrania będą inne niż rzeczywisty wygląd konkretnego towaru.


Ponadto sklep internetowy z odzieżą używaną uniemożliwia ci przymierzenie konkretnego ubrania. Wiesz dokładnie, że najłatwiej wybrać ubranie wtedy, gdy możesz je przymierzyć. Wtedy wiesz, czy dobrze na Tobie leży, czy nigdzie nie odstaje, czy rzeczywiście czujesz się w nim wygodnie. Mimo tego, iż dokładnie mierzymy nasze używane ubrania, nigdy nie możesz mieć pewności, czy wymiary zagwarantują, że w danym ubraniu będziesz się czuć wygodnie.


Podczas zakupów w stacjonarnym second handzie masz wrażenie prawdziwego polowania na ubranie. Mimo że w sklepie jest czasami wiele osób, to właśnie Tobie udaje się znaleźć tę najpiękniejszą perełkę i uprzedzić innych. To może dawać sporo satysfakcji, szczególnie osobom, które lubią rywalizację.


Każde z omówionych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Każdy człowiek lubi też inny sposób robienia zakupów. Najważniejsze jest nie to, gdzie kupujesz, ale czy Twoje zakupy Cię w pełni satysfakcjonują. To satysfakcja i poczucie, że możesz oszczędzać i mieć coś pięknego, sprawia, że wybór konkretnej metody ma sens.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code