Odzież używana dziecięca – co warto kupić?

Odzież używana dziecięca – co warto kupić?

Każdy rodzic przyzna, że obecnie wydatki na dzieci są ogromne. Szczególnie, jeżeli chodzi o ubrania. Niestety dziecięce ciuszki, czy to dla niemowlaków, czy dla kilkulatków, są bardzo drogie. Rozwiązaniem w takim przypadku może być odzież używana dziecięca, czyli odzież z drugiej ręki. Zobacz, dlaczego warto kupować takie rzeczy dla swojego dziecka.


Odzież używana dziecięca – zalety kupowania


Wbrew pozorom największym problemem przy zakupie ubrań dla dzieci nie jest fakt, że są one drogie. To jest zrozumiałe, bo dzisiaj tak naprawdę żadne ubrania nie są tanie. Jest natomiast coś gorszego, mianowicie fakt, że dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań. Bluza dziecięca albo spodnie, które kupisz w styczniu, w marcu mogą być już za małe i nadają się albo do wyrzucenia, albo do oddania lub sprzedania. Niestety, o ile dorosły człowiek może chodzić w ciuchach dopóty, dopóki się nie zniszczą, o tyle dziecko nie zdąży zniszczyć ubrań, a już z nich wyrasta.


Jeśli więc wziąć pod uwagę koszt nowych ubrań, to odzież używana dziecięca wydaje się doskonałą alternatywą. Kosztuje kilka razy mniej, więc nie musisz wydawać dużych pieniędzy na to, żeby uzupełniać garderobę swojego dziecka. Oszczędzasz przynajmniej kilkukrotnie. Tutaj dochodzimy też do drugiej części, mianowicie faktu, że second hand online pozyskuje ubrania używane, które są praktycznie w ogóle niezniszczone właśnie przez to, że dzieci bardzo krótko chodzą w ubrankach.


Większość ubrań właściwie nie nosi śladów użytkowania. Jeżeli w partii ubrań dostarczonych z hurtowni znajdują się ubranka zniszczone lub poplamione (a taka możliwość zawsze występuje), to są one oddzielane i po prostu wyrzucane. Nie przeznaczamy ich do sprzedaży. Sprzedajemy tylko i wyłącznie używane ubranka dla niemowląt i starszych dzieci w stanie bardzo dobrym lub idealnym. Część ubranek jest całkiem nowa i ma jeszcze metki. To jest też świetna oszczędność, bo z jednej strony kupujesz nowe ubrania, ale z drugiej strony płacisz za nie tak jak za odzież second hand. Większej oszczędności w tej kwestii chyba nie można osiągnąć.


Ile można zaoszczędzić na odzieży używanej dziecięcej?


Trudno powiedzieć, ile tak naprawdę zaoszczędzisz na odzieży używanej. Na przykład spodnie dziecięce używane w naszym second hand kupisz w cenie od 5 do 15 zł. Analogicznie podobne spodnie w sklepie popularnej marki lub w butiku dostępne są w cenie 30, a nawet 100 zł. Tak więc za jedną nową parę spodni dziecięcych w naszym ciucholandzie możesz kupić kilka par.


Przyjmuje się, że średnia oszczędność na zakupie używanych ubrań wynosi kilkaset procent. Wszystko naprawdę zależy tutaj od jakości, rozmiaru oraz marki konkretnych spodni bądź też innej części garderoby. Im lepsza jakościowo jest marka, tym spodenki będą droższe. W przypadku ubrań bardzo popularnych, ceny w second handzie są wyjątkowo niskie. Jedno jest natomiast pewne – nie ma możliwości, by odzież używana dziecięca była droższa bądź tak samo droga jak nowe ubrania. To po prostu niemożliwe. Każdy ciucholand sprzedaje te ubranka w zdecydowanie niższych cenach.


Wychowanie dziecka naprawdę może być tańsze. Ostatnio opublikowany raport informował, że ogólnie w Polsce wychowanie dziecka od urodzenia do 18 roku życia kosztuje około 200 000 złotych. To jest ogromny koszt. To jest właściwie koszt zakupu mieszkania. Oczywiście, że wszystkich tych wydatków nie da się ani wyeliminować, ani nawet ograniczyć w dużym stopniu, ale jeżeli istnieje możliwość zaoszczędzenia choćby 10% tej kwoty, czyli aż 20 000 złotych, to jest to fantastyczne rozwiązanie.


Te pieniądze można przeznaczyć na naukę dziecka albo podarować dziecku na start w dorosłym. Mało tego, kupując odzież używaną dla dzieci tak naprawdę nie zaniżasz standardu ubierania dzieci, szczególnie wtedy, gdy wybierasz ubrania w stanie idealnym albo bardzo dobrym. One w niczym nie różnią się od nowych, nawet nie można tego poznać, a skoro cena jest tak niska, to dlaczego nie skorzystać z takiej okazji?
Jaką odzież dziecięcą oferujemy?


Second hand online Odstawieni.pl oferuje różnorodną odzież dziecięcą. Mamy używane ubranka dla dzieci kilkumiesięcznych, ale w ofercie są też rzeczy dla kilkulatków oraz dla nastolatków. Co ciekawe, większość ubranek jest naprawdę bardzo modna, wykonana z dobrych jakościowo materiałów oraz tania. To przekłada się na ogólne zadowolenie z tej formy zakupów. Sprawdź nasz asortyment i wybierz dla swojego dziecka ładne ubranie.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code