Używane ubranka dla niemowląt – czy ich kupowanie jest bezpieczne?

Używane ubranka dla niemowląt – czy ich kupowanie jest bezpieczne?

Dziś podejmiemy temat bardzo ważny, aczkolwiek rzadko rozpatrywany. Mianowicie zastanowimy się, czy używane ubranka dla niemowląt są bezpieczne. Wiele osób twierdzi, że używane rzeczy mogą być źródłem chorób zakaźnych. To brzmi naprawdę poważnie, ale czy ma cokolwiek wspólnego z prawdą?


Używane ubranka dla niemowląt a kwestie bezpieczeństwa


Pierwsza i najważniejsza rzecz, o której musisz wiedzieć, to fakt, że używane ubranka dla niemowląt, ciuchy dla dzieci i dla dorosłych, właściwie każdy element garderoby dostępny w sklepie typu second hand jest przed sprzedażą prany i dezynfekowany.


To nie jest takie pranie, jakie robimy w domu, z użyciem zwykłego proszku. W pralniach, które zajmują się przygotowaniem odzieży używanej stosuje się specjalistyczne preparaty odkażające. Te preparaty usuwają bakterie, wirusy, grzyby i wszelkie patogeny, w tym roztocza. Co ciekawe, preparaty te działają nawet w niskich temperaturach. Wiesz dobrze, że niektóre ubrania, na przykład koronkowe czy z delikatnej bawełny mogą być prane maksymalnie w temperaturze 30 czy 40 stopni Celsjusza. Wiesz też, że chorobotwórcze patogeny niszczone są przez wysoką temperaturę, więc możesz się zastanawiać, jak to się dzieje, że ubrania delikatne mogą być wyprane w taki sposób, by zniszczyć wszystko to, co mogłoby być źródłem potencjalnego niebezpieczeństwa, ale jednocześnie odzież się nie niszczy?


Otóż właśnie za sprawą tych preparatów możliwe jest usunięcie patogenów, o ile oczywiście takie występują, w niskich temperaturach. Preparaty stosowane do prania i płukania odzieży używanej dają właściwie 99,9, a nawet 100% pewności, że cały taki materiał zostaje usunięty z odzieży.


Co ciekawe, ubrania używane są czasami czystsze, niż te, które kupisz w galerii handlowej!


Producent po dostarczeniu ubrań do sklepu odzieżowego nie ma właściwie żadnego wpływu na to, w jakim stanie zostaną one sprzedane. Zastanów się, ile razy zdarzyło Ci się wejść do galerii i oglądać na wieszakach ubrania, które były ubrudzone na przykład pudrem? To jest nagminne, a zabrudzenia od podkładu widać szczególnie w przypadku białych i jasnych ubrań. Jak myślisz, które ubranie będzie czystsze, czy używane ubranka dla niemowląt mogą być czystsze, niż ubrania dla dorosłych w galerii? Oczywiście, że tak, bo zanim Twoje dziecko włoży to ubranie, ono było dokładnie wydezynfekowane. Natomiast w galerii przed Tobą ubranie mogło wkładać nawet kilkanaście osób.


Używane ubranka dla niemowląt to 100% bezpieczeństwa


Te informacje powinny Cię utwierdzić w przekonaniu, że używane ubranka dla niemowląt są całkowicie bezpieczne. Oczywiście od tej reguły jest jeden wyjątek. Mianowicie taki, że gdy kupujesz ubranka używane od osoby prywatnej, to ona mogła je najwyżej wyprać tylko i wyłącznie w zwykłym proszku. W większości przypadków raczej nie dezynfekowała tych ubranek, bo zależało jej tylko na tym, by wyglądały dość dobrze i po prostu były czyste.


Jeżeli więc wziąć pod uwagę te informacje, to używane ubranka dla niemowląt i dzieci z ciucholandu z pewnością są bezpieczniejsze, niż odzież używana kupiona z drugiej ręki od osoby prywatnej. Bardzo rzadko zdarza się, by rodzice prali ubranka swoich dzieci w specjalnych preparatach dezynfekujących. Po pierwsze dlatego, że te preparaty są bardzo słabo dostępne w sprzedaży detalicznej, po drugie statystyczny Kowalski być może nie potrafi ich w ogóle używać, a kolejną kwestią w tym przypadku jest fakt, że w większości przypadków do prania z użyciem takich preparatów trzeba wykorzystać specjalną infrastrukturę, czyli profesjonalną pralnie. Mało tego rodzice często boją się stosować takich preparatów, bo wydaje mi się, że one mogą jakoś negatywnie działać na dziecko. To nie jest prawda.


Nowoczesne preparaty piorące i dezynfekujące nie wpływają w żaden negatywny sposób na skórę dziecka ani na jego organizm. Są w zupełności bezpieczne, a do tego podnoszą bezpieczeństwo użytkowania ubrań, dlatego że w razie jakiegoś zagrożenia, dziecko nie będzie się nadkażać ponownie bakteriami lub innymi patogenami znajdującymi się w tkaninie.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code