Używane ubranka dla dzieci – jak zaoszczędzić, kupując odzież używaną?

Używane ubranka dla dzieci – jak zaoszczędzić, kupując odzież używaną?

Second handy są wspaniałymi miejscami, w których możesz kupić tanio różne rodzaje odzieży, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Odzież dziecięca używana cieszy się w second handach szczególnym uznaniem, a to dlatego, że dzieciaki szybko wyrastają z ubrań, a zakup nowych jest bardzo drogi. Zobacz, dlaczego warto kupować używane ubranka dla dzieci w lumpeksach.


Używane ubranka dla dzieci – ile kosztują?


Koszt używanych ubranek dla dzieci może być różny, w zależności od tego, czy konkretny sklep wycenia poszczególne sztuki ubrań, czy są one dostępne na kilogramy. Zdecydowanie zakup na sztuki opłaca się bardziej, bo czasami cena kilograma jest wysoka i nieopłacalna w porównaniu z wyceną na sztuki. Z reguły wyceniane ubranka dziecięce kosztują około 5 do 20 zł za sztukę, w zależności od tego, o jakiej części garderoby mówimy. Gdy w grę wchodzi bluzka albo cienki sweterek, to ceny są bardzo niskie. Kiedy z kolei mówimy o kurtce, kombinezonie lub pełnych dresach, to cena może być wyższa i dochodzić nawet do 25 zł. Nie oznacza to jednak, że używane ubranka dla dzieci się nie opłacają, bo jest wręcz przeciwnie. Bardzo się opłacają, bo nawet, jeżeli kosztują powyżej 20 zł, to i tak są to przynajmniej 50% tańsze, niż ubranka nowe.


Używane ubranka dla dzieci – co warto kupić?


Zasadność zakupu używanych ubrań dla dzieci jest często podważana przez osoby, które nie mają tak naprawdę żadnych doświadczeń w zakresie zakupu takiej odzieży. Osoby, które nigdy nie kupowały używanych ubranek, mogą sądzić, że są one słabej jakości i że nie opłaca się ich kupować, bo i tak będzie widać, że ubranka są używane. Prawda wygląda zgoła inaczej, dlatego że używane ubranka dla dzieci są w większości przypadków w bardzo dobrym stanie, dlatego że towar, który trafia do second handów był bardzo krótko użytkowany. Jakość ubrań jest świetna, a ceny są bardzo korzystne.


Z pewnością każda mama, która choć raz kupiła swojemu dziecku używane ubranko, doceniła zalety takiej formy zakupów. Ubranie było pełnowartościowe i w większości przypadków również modne, a jego cena była zdecydowanie niższa, niż cena nowego ubrania. Biorąc pod uwagę średni koszt zakupu na przykład dresowego kompletu, widać wyraźnie, że używane ubranka dla dzieci opłacają się zdecydowanie bardziej. Używane ciuchy można kupować zarówno maluchom, jakim nieco starszym dzieciom oraz nastolatkom. W second handach online sporo jest rzeczy markowych, które przypadną do gustu młodzieży.


Wyprawka dla dziecka z second handu


Młodzi rodzice, którzy dopiero kompletują wyprawkę dla swojego dziecka, często narażeni są na ogromne wydatki. Najwięcej kosztują ubranka i elementy takie jak wózek, wanienka, nosidełko czy fotelik samochodowy. Kupując w sklepie typu second hand online można nieco okroić koszt wyprawki. Wyprawka składająca się z używanych ubranek dziecięcych będzie pełnowartościowa. Dziecko i tak bardzo szybko wyrośnie ze swoich pierwszych ubrań – w większości przypadków już po kilku tygodniach będą na nie za małe, więc kupowanie nowych mija się z celem. Lepiej wybrać używane ubranka dziecięce, zapłacić za nie grosze a po wykorzystaniu wyrzucić lub oddać rodzinie bądź znajomym i zaoszczędzić.


Żeby maksymalnie zaoszczędzić, kupuj ubranka używane dla dzieci rozsądnie. Przede wszystkim wybieraj tylko takie ciuszki, które są troszeczkę większe, niż mniejsze od rozmiaru, jaki nosi twoje dziecko. Jeżeli kupisz ubranie dopasowane co do centymetra, to w przypadku malucha możesz być prawie pewna, że nawet za kilka dni będzie już za małe. Jeśli z kolei wybierzesz ubranie zbyt duże, to nic się nie stanie, bo będzie można je włożyć wtedy, kiedy dziecko trochę podrośnie.
Zawsze w second handzie kupuj to, co rzeczywiście jest Ci potrzebne. Prowadząc lumpeks internetowy powinniśmy podchodzić do tego tematu w ten sposób, by skłaniać Klientów do jak największych zakupów, ale prawda jest taka, że staramy się postępować w imię zasady slowlife, czyli ograniczać liczbę rzeczy na rzecz ich jakości. Dlatego też nie ma sensu, byśmy radzili Ci zakup dużej ilości ubrań, jeżeli one nie będą potrzebne.

Kup tylko to, co Twoje dziecko będzie nosić. Nie ma sensu kupować ubrań do przodu, na wyrost, w każdej chwili możesz wrócić do nas i zrobić zakupy ponownie, ale zaopatrując się jednorazowo w ogromną ilość rzeczy możesz popełnić błąd, bo okaże się, że dziecko nie zdążyło w ogóle założyć tych wszystkich ubrań, zanim z nich nie wyrosło. Dlatego też nawet w przypadku zakupów ubrań używanych trzeba zachować umiar i rozsądek. Niska cena rzeczy nigdy nie powinna być powodem do tego, by wydawać pieniądze niepotrzebnie.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code