Używane ubrania online – ile możesz zaoszczędzić, kupując w lumpeksie?

Używane ubrania online – ile możesz zaoszczędzić, kupując w lumpeksie?

Zwolennicy zakupów w second handzie przyznają, że kupują ubrania używane, dlatego, bo można na nich naprawdę sporo zaoszczędzić i to jest prawda. W dzisiejszym wpisie postaramy się zainspirować Cię do takich zakupów i podpowiedzieć, ile tak naprawdę możesz zaoszczędzić, kupując w lumpeksie używane ubrania online.

Używane ubrania online = oszczędność

Nie ulega wątpliwości, że zakupy w ciucholandzie internetowym, a także w stacjonarnym, są oszczędnością. W jakich miejscach ubranie nigdy nie będzie tak drogie, jak w sklepie. W większości przypadków możesz liczyć nawet na oszczędność rzędu kilkuset procent.

Niech za przykład posłużą nam średnie ceny niektórych ubrań w sklepach. Na przykład spodnie w popularnej sieciówce kosztują 80 zł. Ale nie to są to spodnie świetnej jakości. Ot zwyczajne spodnie, jakich wiele na rynku. Te spodnie nie będą też zbyt trwałe, dlatego że ich jakość pozwoli je użytkować rok, a przy ostrożnym użytkowaniu maksymalnie 2 lata.

Zakładając, że ubranie to będzie trwałe przez 2 lata, roczny koszt jego użytkowania wyniesie Cię 40 zł. Teraz analogicznie do wyboru masz spodnie używane damskie lub męskie, które właściwie nie są używane, bo mają metkę, kosztują 10 zł, również będą trwałe przez 2 lata, a ich roczny koszt użytkowania to zaledwie 5 zł. Między kwotą 40 zł a kwotą 5 zł jest duża różnica, a przecież przyjęliśmy do porównania najtańsze spodnie, jakie tylko można znaleźć w sieciówce. Takie używane ubrania online są przynajmniej kilka razy tańsze.

Pójdźmy dalej tym torem. Nowe spodnie jeansowe w sklepie sieciowym kosztują około 150 zł. Wytrzymają maksymalnie 3 lata, roczny koszt ich użytkowania to 50 zł. Używane spodnie kosztują 10 zł i również będą użytkowane przez 3 lata, więc roczny koszt ich użytkowania to zaledwie 3,30 zł. Między kwotą 50 zł, a 5 zł jest wyraźna różnica. Za jedne nowe spodnie kupione w sklepie sieciowym możesz mieć aż 15 par spodni z second hand. Widzisz różnicę i ona będzie też widoczna w Twojej szafie. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to musisz ograniczać albo ilości zakupów, albo koszt tych zakupów. Z pewnością nie chcesz się ograniczać co do ilości, bo potrzebujesz różnorodności, a w takim przypadku trzeba będzie jakoś zejść z ceny i second hand online daje Ci taką możliwość.

Ile zaoszczędzisz kupując w second hand używane ubrania online?

Idąc dalej powyższym przykładem, załóżmy, że kupiłaś w ciągu roku w second handzie pięć ubrań. Na każdym udało ci się zaoszczędzić 45 zł, co daje kwotę 225 zł. Za tą cenę możesz mieć na przykład półroczny karnet na siłownię. Za tą cenę możesz mieć kilka biletów do kina albo po prostu ciekawe kosmetyczne zakupy. Osoby, które w ciągu roku dużo wydają na ciuchy, mogą się zdziwić, jak wiele da się zaoszczędzić kupując używane ubrania online.

Okazuje się, że Polacy w ciągu roku na zakupy ubraniowe wydają około 2000, do 3000 zł. Kupując w lumpeksie online, możesz obniżyć tę kwotę do 200 zł, czyli zostanie ci aż 1800 zł w kieszeni. To jest naprawdę ogromna cena, którą przy normalnym zakupach właściwie wyrzucasz w błoto, bo za zdecydowanie mniejsze pieniądze możesz mieć taką samą jakość i taką samą liczbę ubrań. Nikt, kto nie spróbował zakupów w second handzie, nie wie tak naprawdę, ile na tym traci. Strata jest ogromna, ale widać ją dopiero wtedy, kiedy mamy jakieś porównanie. Gdy brak jest tego porównania, może się wydawać, że przecież na ubrania wcale nie wydajemy takich dużych kwot. Opamiętanie przychodzi dopiero wtedy, gdy podsumujemy sobie wszystkie wydatki i okaże się, że w naszej szafie dosłownie zamroziliśmy mnóstwo pieniędzy, tymczasem taniej wyniosłyby nas używane ubrania online.

Na szczęście tak wcale nie musi być, bo w naszej ofercie są dresy używane damskie, używane ubranka dla niemowląt, sukienki, spodnie używane damskie i męskie oraz wiele, wiele innych.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code