Tani lumpeks internetowy – skąd tak niskie ceny?

Tani lumpeks internetowy – skąd tak niskie ceny?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak to się dzieje, że sklepy sieciowe mogą sprzedawać ubrania po kilkadziesiąt albo nawet kilkaset złotych za sztukę, podczas gdy tani lumpex internetowy sprzedaje takie same ubrania za kilka albo kilkanaście złotych za sztukę?

1. Tani lumpeks internetowy pozyskuje hurtowe ilości ubrań

Przede wszystkim tani lumpex internetowy kupuje hurtowe ilości ubrań i nie chodzi tutaj np. o kilogramy, tylko o tony. Wszystko, co kupowane hurtowo, jest tańsze, niż te same towary kupowane detalicznie. Skoro hurtownik ma zapewniony odbiór dużej ilości towaru, to normalne jest, że w takim przypadku jest w stanie „zejść” z ceny i zaoferować właścicielowi sklepu zdecydowanie lepsze warunki cenowe. Zakup hurtowych ilości używanych ubrań oczywiście nie zawsze jest dla właściciela lumpeksu bezpieczny, niemniej jednak w ogólnym rozrachunku, opłaca się.

2. Tani lumpeks online negocjuje ceny z hurtowaniami i importerami

Jeżeli tani lumpeks online zagwarantuje stały odbiór dużej ilości odzieży używanej i outlet, to ma kartę przetargową do tego, by negocjować z hurtownikami i importerami ceny ubrań. Często jest też tak, że lumpeksy rezygnują z zakupów u hurtowników (którzy przecież też narzucają swoje marże) i biorą towar do sklepu od razu od importera. Wtedy mogą go kupić jeszcze taniej, a to z kolei znowu przekłada się na niższe ceny odzieży w sklepie.

3. Tani lumpex optymalizuje proces sprzedaży

W celu zoptymalizowania kosztów prowadzenia sprzedaży, tani lumpex stara się wdrożyć jak najlepsze praktyki postępowania. Im wyższy standard przechowywania i segregowania odzieży, tym później szybciej można ją odnaleźć, spakować i wysłać do Klientów, a to skraca czas obsługi zamówień. Jeśli pewne zadania można wykonać w krótszym czasie, to przekłada się to automatycznie na cenę ubrań w lumpexie. Zrozumiałe jest przecież, że cena ubrań byłaby dużo wyższa, gdyby obsługa jednego zamówienia trwała 30 minut, zamiast 10 minut, bo czas pracowników jest przeliczany na pieniądze.

4. Tani lumpex internetowy online oferuje rzeczy w różnych cenach

Dzięki możliwości hurtowego zakupu ubrań tani lumpex internetowy uśrednia ceny. Płaci hurtownikowi lub importerowi za kilogram, a na ten kilogram mogą wejść dwa ubrania – jedno słabszej jakości, które później będzie sprzedane bardzo tanio i jedno lepszej jakości, które sprzeda się nieco drożej, wyrównując tym samym stratę na tym tańszym.

Przykładowo:

Kilogram ubrań używanych kosztował 25,00 zł. W tym kilogramie są dwie damskie bluzki i jeden płaszcz. Bluzki są sprzedawane zaledwie po 5 zł, czyli odzyskujemy z tego kilograma tylko 10 zł, a do odzyskania pozostaje jeszcze 15 + konieczna jest własna marża, więc płaszcz (z uwagi na to, że jest w fantastycznym stanie), jest sprzedawany za 20 zł. W ten sposób zarobek lumpeksu wynosi 5 zł na tych trzech rzeczach – były kupione za 25 zł, natomiast sprzedane za 30 zł. Oczywiście te 5 zł to nie jest czysty zysk, dlatego że w tę kwotę wchodzi jeszcze pełna obsługa, podatki, opłaty itd., ale mniej więcej tak wygląda zróżnicowanie cenowe i proces odzyskiwania włożonych pieniędzy.

Trzeba przy tym mieć na uwadze, że nie zawsze niektóre rzeczy można sprzedać choćby za taką cenę, za jaką się je kupiło, ale to temat na odrębny wpis.

Jak widzisz, czynników, które wpływają na to, że w sieci funkcjonuje tani lumpeks internetowy, jest przynajmniej kilka, a to oczywiście nie wszystkie.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code