Tania odzież używana – sklep internetowy od kuchni

Tania odzież używana – sklep internetowy od kuchni

Myślisz, że prowadzenie ciucholandu to prosta sprawa? Wcale tak nie jest. Wbrew pozorom tania odzież używana wymaga dużo pracy i nieprawdą jest, że praca w takim sklepie jest szybsza i łatwiejsza niż w butiku z nowymi ubraniami. Jest wręcz odwrotnie. To odzież używana wymaga zdecydowanie większego nakładu pracy i czasu.


Tania odzież używana - sklep internetowy i jego codzienność


Dzień w second handzie online rozpoczyna się zwykle od sprawdzenia nowych zamówień. Wszystkie zamówienia trzeba skompletować, czyli przygotować ubrania do wysyłki, złożyć je, zapakować, zakleić paczki, wystawić dokumenty przewozowe i oznakować paczki. Następnie trzeba zamówić kuriera, przekazać mu przesyłki, wysłać klientom informacje o wysyłce oraz numery śledzenia paczek. Następnie przychodzi czas na zajmowanie się nowym asortymentem.


Zamówienie z hurtowni należy rozpakować, posortować ubrania, wyprasować je, oznakować, rozwiesić na wieszakach, następnie każde sfotografować, zmierzyć i opisać. Wszystkie dane łącznie ze zdjęciami trzeba później dodać do sklepu internetowego, ustalić tytuły, dołączyć opisy, wycenić odzież i wystawić na sprzedaż. Mogłoby się to wydawać bardzo prostym i szybkim zajęciem, ale w rzeczywistości zajmuje to bardzo dużo czasu.


Pomyśl tylko, sklep sprzedający nową odzież zamawia jeden model w ilości kilkunastu, kilkudziesięciu albo nawet kilkuset sztuk i wystarczy, że ktoś z pracowników sfotografuje, zmierzy i opisze tylko jedną sztukę, natomiast inaczej jest, kiedy asortymentem będzie tania odzież używana. Sklep internetowy sprzedaje pojedyncze sztuki takiej odzieży, więc każdą sztuką trzeba się zająć osobno. Niekiedy obsługa jednej sztuki odzieży zajmuje nawet pół godziny. Jeśli więc liczysz, że tania odzież używana to odzież, która jest dostępna dosłownie za grosze, to możesz się zdziwić. O ile w sklepie stacjonarnym obsługa odzieży nie wymaga takiego zaangażowania, o tyle sklep internetowy już tak, a to wpływa również na ceny ubrań.


Codziennie wykonuje się właściwie te same czynności, a do tego dochodzi jeszcze odpowiadanie na wiadomości od klientów, wysyłanie informacji o wysyłkach, kontakty z hurtowniami, odbieranie nowych dostaw i tak dalej. Taka praca wypełnia całe dnie i żeby zatowarować sklep z tanią odzieżą, a później wystawić tę odzież na sprzedaż, trzeba mieć naprawdę sporo czasu. To nie są tygodnie, to są miesiące wytężonej pracy, a dodatkowo trzeba dysponować też wystarczająco dużą powierzchnią, by móc w odpowiednich warunkach magazynować ubrania. Odzież musi być przechowywana w stanie złożonym lub powieszona na wieszakach, by się nie gniotła, ale też nie może mieć kontaktu z wilgocią czy z żadnymi zapachami.


Wprowadzenie około 30, maksymalnie 40 sztuk odzieży do sklepu internetowego trwa niemalże cały dzień, więc widzisz wyraźnie, że to zadanie jest naprawdę wymagające. Niemniej jednak daje też dużo satysfakcji, dlatego że zadowolenie klientów rekompensuje właściwie wszystkie niedogodności, jakie wiążą się ze sprzedażą taniej odzieży używanej. Powracający klienci i pozytywne oceny są równie ważne, jak zarobkowy cel prowadzenia takiego sklepu.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code