Ubrania używane możesz w bardzo prosty sposób przerobić

Ubrania używane możesz w bardzo prosty sposób przerobić

Niekiedy trafiasz w sklepie z używaną odzieżą na świetne ciuchy, ale widzisz, że coś Ci w nich nie pasuje – są za szerokie, mają za długie nogawki albo za długie rękawy lub za duży dekolt. Nie trzeba od razu rezygnować z zakupu dlatego, że ubrania używane mają jakieś mankamenty. Niektóre z tych rzeczy można bardzo łatwo przerobić i dostosować do swoich potrzeb.Ubrania używane – jak przerobić, by dać im nowe życie?

Ubrania używane można bardzo łatwo przerobić, a sposoby przeróbek są naprawdę różne i zależą od Twoich preferencji i od tego, jakie masz zdolności albo jak wygląda dana rzecz;

- Długie jeansy z brzydkimi nogawkami albo niemodne już jeansy dzwony możesz uciąć i zrobić z nich rybaczki, albo szorty.
- Spodnie ze zbyt długimi nogawkami możesz skrócić do odpowiedniej długości.
- Zbyt długie rękawy możesz skrócić lub zawinąć na zewnątrz i przyszyć.
- Zbyt szeroką spódnicę, spodnie albo sukienkę możesz zwęzić, po prostu robić w pasie zaszewkę.
- Z sukienki maxi możesz zrobić sukienkę midi lub mini.
- Materiał z sukienki w dużym rozmiarze możesz wykorzystać do uszycia bluzki.
- Możesz wszyć sobie nowy zamek na miejsce uszkodzonego.
- Możesz zmienić guziki.Ile kosztują przeróbki ubrań używanych?

Przerabianie używanych ubrań może nie kosztować nic, poza Twoim czasem, ale może też kosztować parę złotych. Wszystko zależy od tego, czy masz umiejętności, żeby przerobić ubrania używane samodzielnie, czy też musisz oddać je do krawcowej. Jeśli umiesz szyć i chcesz tylko uciąć spodnie i je podwinąć, to zajmie Ci to dosłownie kilka/kilkanaście minut. Jeśli musisz je zanieść do krawcowej, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu ok. 10-15 zł – tyle kosztuje skrócenie spodni.

Jeśli chcesz wprowadzić jakieś szczególne przeróbki, czyli dopasować do siebie konkretne ciuchy albo wszyć w nie inny materiał, to dojdzie jeszcze koszt tego materiału, nitek i innych wykorzystanych elementów – np. zamka błyskawicznego czy guzików. Ogólnie nawet z przeróbką koszt takiego ubrania będzie niższy, niż w momencie, gdybyś chciał kupić nowe.

Niektóre panie widząc jakiś piękny materiał, automatycznie wymyślają, na co mogłyby przerobić daną rzecz. Pomysłów jest wiele – ważne tylko by materiał był rzeczywiście dobrej jakości i niezniszczony. Z dużych ubrań, na które składa się sporo materiału, można z powodzeniem uszyć małe poszewki na poduszki albo dekoracje. Można też wykorzystać ich koronki albo lamówki. Wszystko zależy od kreatywności oraz dostępnego czasu. Czasami ubrania używane zmieniają się nie do poznania, a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania. Odzież używana damska może być przerobiona na wiele sposobów - ogranicza Cię tylko własna fantazja.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code