Lumpex internetowy – czy opłaca się w nim kupować?

Lumpex internetowy – czy opłaca się w nim kupować?

Obecnie w internecie funkcjonuje wiele lumpeksów internetowych i z pewnością użytkowniczki oraz użytkownicy sieci zastanawiają się, czy w takim miejscu warto kupować. Lumpex internetowy ma zarówno mocne, jak i słabe strony. W tym tekście postaramy się wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady zakupów w takim sklepie.

Lumpex internetowy – co można w nim kupić?

W lumpeksie internetowy możesz kupić ten naprawdę wszystko. Przede wszystkim sukienki używane, markową odzież używaną, dziecięcą odzież używaną, dodatki takie jak torebki używane, buty, czapki, rękawiczki, a nawet bieliznę. To, jaki jest asortyment konkretnego second handu, zależy przede wszystkim od strategii, jaką przyjmują jego właściciele.


W jednym przypadku będą oni sprowadzać niesortowane ubrania, w których znajdują się różne części garderoby, w tym właśnie wspomniane wyżej buty i bielizna. W innych przypadkach konkretny lumpex internetowy będzie sprowadzał wyłącznie sortowaną odzież konkretnych typów i wtedy asortyment będzie mniejszy, ale z reguły lepszej jakości. Tak naprawdę nie ma ograniczeń co do tego, co możesz kupić w lumpeksie internetowym, bo możesz tam znaleźć nawet używane rzeczy do domu oraz biżuterię. To od Ciebie zależy, co chcesz kupić – czy wolisz kupować w sklepie, w którym sprzedawane są tylko starannie wyselekcjonowane sztuki używanej odzieży czy też tam, gdzie można znaleźć wszystko, ceny są niskie, ale jakość bardzo różna.

Ile można zaoszczędzić w lumpexie internetowym?

Lumpex internetowy pozwala Ci zaoszczędzić nawet kilkaset procent ceny konkretnego ubrania. Załóżmy, że nowa bluzka w sklepie kosztuje 120 zł. Tymczasem w second handzie internetowym możesz taką samą bluzkę kupić za 20 zł. Widać wyraźnie, że za tę cenę, którą wydasz na nowe ubranie w sklepie, możesz mieć 6 ubrań w lumpeksie. I wcale nie oznacza to, że ubrania te będą zniszczone bądź słabej jakości. W większości przypadków będą to ciuchy z metkami lub w ogóle niezniszczone i niczym nie będą się różnić od ubrań nowych.


Jak widzisz, robiąc zakupy w lumpeksie internetowym, możesz zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy i zamiast kupować jedną rzecz, kupić aż kilka rzeczy. Przykładowo piękną sukienkę na wyjście kupisz za niecałe 25 zł, natomiast taka sama sukienka w sklepie będzie kosztowała nawet 200 zł. Oszczędność jest widoczna dosłownie gołym okiem. Oczywiście nie na każdym ubraniu będziesz mogła tak dużo zaoszczędzić, niemniej jednak w każdym przypadku ubrania dostępne w second handzie będą tańsze od tych, które kupisz w sieciówce.

Jakiej jakości ubrań możesz się spodziewać w lumpexie internetowym?

Dobry lumpex internetowy będzie stawiał na to, by oferować ciuchy używane z metkami, ubrania w stanie bardzo dobrym lub dobrym. W miejscu takim nie będą sprzedawane ubrania bardzo zniszczone, podarte lub poplamione. Takie ubrania, jeżeli znajdą się w ogóle w dostawie od dystrybutora, zostaną od razu wyrzucone. Do sprzedaży przeznaczone będą tylko i wyłącznie ubrania, które nadają się do noszenia. Nie oznacza to jednak, że każdy lumpeks internetowy będzie postępował w ten sposób.


W niektórych przypadkach za bardzo małe kwoty sprzedawane są ubrania z konkretnymi wadami, ale wtedy wady te powinny być dokładnie opisane. W opisie konkretnej aukcji powinna być informacja, że na przykład dana bluzka ma plamę lub dziurkę i stąd tak niska cena. Część osób mimo wszystko będzie zdecydowana, by kupić takie ubranie, dlatego że postanowią oni usunąć plamę lub zaszyć dziurkę albo użytkować ciuch do sprzątania, albo na działce.
Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaka jest jakość ubrań w lumpeksie internetowym. Zawsze zależy to od standardu konkretnego miejsca, a także od ceny konkretnego ubrania. Jasne jest, że ubranie, które jest wycenione na 5 zł, z pewnością będzie słabszej jakości niż ten ciuch, którego wyceniono na 15 zł. W grę będzie wchodzić tutaj nie tylko stan, ale też rodzaj materiału lub to, czy konkretny ubranie jest modne, czy moda na nie minęła jakiś czas temu.

Czy lumpex internetowy ma wady?

Zakupy w lumpeksie internetowym pomimo tego, że mają wiele zalet, takich jak na przykład niskie ceny albo możliwość zrobienia zakupów w zaciszu własnego domu, mają także jedną wadę. Ta wada polega na tym, że klient nie może zobaczyć na własne oczy ubrania, które kupuje. Mimo iż staramy się robić dokładne zdjęcia, które idealnie zobrazują jakość sprzedawanych ubrań, niestety do zobrazowania jakości mogą się wkraść przekłamania spowodowane ustawieniami monitora bądź też jakością wykonanego zdjęcia.


Często trudno jest ocenić rodzaj tkaniny na podstawie zdjęcia i kupując konkretne ubrania używane, możemy mieć całkowicie inne wyobrażenie dotyczące konkretnej rzeczy, tymczasem w praktyce okaże się, że materiał odbiega nieco od tego, co o konkretnym ubraniu sądziliśmy. Niestety tej wady nie da się wyeliminować. Brak możliwości dotknięcia materiału i przyjrzenia się każdemu elementowi ubrania sprawia, że czasami ten ciuch, który przychodzi w paczce, może nie do końca być tym, co klient sobie wcześniej wyobraził.


Za każdym razem, gdy widzimy jakąś rzecz w internecie, tworzymy sobie w głowie jej obraz. Nadajemy jej konkretne cechy i wyobrażamy sobie ją w konkretny sposób. Tymczasem ubrania używane mogą w rzeczywistości odbiegać od naszego wyobrażenia i nie jest to ani zła wola sprzedawcy, ani nasze wyolbrzymianie – po prostu jest to spowodowane tym, że ubrania wyglądają na zdjęciach inaczej niż w rzeczywistości.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code