Sklep internetowy z używaną odzieżą to dobry biznes?

Sklep internetowy z używaną odzieżą to dobry biznes?

Wiele osób zastanawia się, czy otworzyć sklep internetowy z używaną odzieżą. Z jednej strony taki krok może kusić, ale z drugiej strony pojawia się wiele obaw. W tym wpisie postanowiliśmy „obnażyć” nieco branżę i odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Te odpowiedzi dadzą się lepsze zrozumienie działania sklepów typu second hand online.Sklep internetowy z używaną odzieżą – ile zarabia?

Jeśli wydaje Ci się, że sklepy second hand zarabiają krocie, to niestety musimy Cię zmartwić, ale tak nie jest. Jakby nie patrzeć, zainteresowanie nową odzieżą jest zdecydowanie większe, co automatycznie ogranicza liczbę klientów, którzy odwiedzają sklep internetowy z używaną odzieżą. Drugą kwestią jest fakt, że dobry towar jest bardzo drogi i jego ceny czasami sięgają cen nowej odzieży, a jeśli chce się taki towar sprzedać, to trzeba zmniejszyć marżę do minimum.

Sklep internetowy z używaną odzieżą nie zarabia więcej niż każdy inny przeciętny sklep, a można wręcz stwierdzić, że zarabia mniej, ale taki jest urok tego biznesu. Milionów nie da się na nim zarobić, ale jest to dość przyjemna praca, jeśli ktoś lubi modę i interesują się nią. Osoba całkowicie niezainteresowana modą z pewnością nie powinna otwierać takiego sklepu, dlatego że nie da się robić dobrze czegoś, czego się nie lubi. To jest praca dla prawdziwych pasjonatów – dla ludzi, którzy dobrze się w tym czują.

Zyski to pochodna zaangażowania, a w tym przypadku zaangażowanie musi być bardzo duże. Używane ubrania są dostępne zwykle tylko w pojedynczych sztukach, więc nie wystarczy zrobić jedno zdjęcie i jeden opis dla 100 ubrań, tylko konieczne jest wykonania zdjęć dla 100 rzeczy i zmierzenie oraz opisanie każdej z osobna. To zajmuje naprawdę dużo czasu. Sklep internetowy z używaną odzieżą jest bardzo absorbującym typem sklepu. Właściwie każdy sklep, w jakim sprzedaje się unikalne rzeczy, jest tak samo absorbujący.Czy warto otworzyć sklep internetowy z używaną odzieżą?

Jeśli masz odpowiedni budżet – przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych i dużo czasu, to jest to dobrym pomysł, ale tylko pod warunkiem, że maksymalnie się w to zaangażujesz. Jedna osoba nie jest w stanie prowadzić takiego sklepu z prostej przyczyny – jest przy nim zbyt dużo pracy. Nie może być to zajęcie dorywcze – to praca na cały etat a czasami wręcz na dwa etaty i trzeba mieć tego świadomość. Nakłady na reklamę, budowę strony i jej utrzymanie są ogromne, a jeśli chcesz to zrobić dobrze, nie można oszczędzać.

Sklepów na rynku jest coraz więcej, więc trzeba się też liczyć z dużą konkurencją. Im ta konkurencja jest silniejsza, tym trudniej jest dosięgnąć do jej poziomu i tym jest to droższe. W ciągu kilku lat otwarto i zamknięto wiele takich sklepów, a to pokazuje, że w branży zostają tylko najsilniejsi i najbardziej zaangażowani.

Ten wpis być może nie nastroił Cię zbyt optymistycznie, ale jego celem nie było koloryzowanie prawdy, tylko przestawienie jej tak, jak wygląda naprawdę. Ciucholand internetowy to bardzo fajny pomysł, ale nie jest wolny od wad. Taki sklep potrzebuje zaangażowania – często pracy przez większość doby. Jeśli chcesz i możesz się na to zdecydować i masz odpowiednie fundusze – może się udać.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code