Ciuchy używane online czy stacjonarnie? Wady i zalety obu form zakupu

Ciuchy używane online czy stacjonarnie? Wady i zalety obu form zakupu

Zastanawiasz się, jak lepiej jest robić zakupy w second handzie? Przez internet, czy stacjonarnie? Czy korzystniej jest kupić ciuchy używane online, czy też wybrać się do jednego ze stacjonarnych ciucholandów w swojej miejscowości? Dziś odpowiemy na to pytanie, ale odpowiedź nie będzie wcale taka oczywista.Ciuchy używane online – zalety i wady

Zakupy w internecie są przede wszystkim wygodne, bo nie musisz nawet wychodzić z domu. Możesz kupować z laptopem z kuchni, na sofie lub podczas opalania na balkonie czy na tarasie przed domem. To nie Ty idziesz do sklepu, ale niejako to sklep przychodzi do Ciebie. Ciuchy używane online możesz wybierać z dowolnego miejsca, w jakim masz tylko dostęp do internetu.

Internetowe zakupy są bardzo wygodne, bo masz wystarczająco dużo czasu na obejrzenie całego asortymentu. Nie musisz czekać na otwarcie sklepu i spieszyć się przed jego zamknięciem, bo second hand online jest otwarty przez całą dobę i w dni ustawowo wolne od pracy oraz w święta. Kupujesz w nim wtedy, kiedy masz czas. Nie musisz się borykać z tłumami w sklepie, nie musisz się spieszyć, żeby ktoś nie „zwinął Ci” upatrzonej rzeczy. Możesz w dowolnej chwili odwiedzać sklep i zawsze widzisz, co jest w nowej dostawie. W przypadku sklepu stacjonarnego nigdy nie masz takiej możliwości, bo kto ma czas, by jechać do takiego sklepu po każdej dostawie? Przeglądając ciuchy używane online, zawsze wiesz, co nowego pojawiło się w asortymencie i możesz szybko kupić te najlepsze rzeczy.

Wadą takich zakupów jest oczywiście brak możliwości przymierzenia rzeczy i zobaczenia ich na żywo – dotknięcia, ocenienia skali miękkości materiału i precyzyjnego sprawdzenia wykończenia. Z takim problemem mamy do czynienia właściwie w przypadku każdych zakupów internetowych. Część osób po prostu lubi albo nawet musi coś przymierzyć, zanim to kupi. Przed internet nie masz takiej możliwości, ale za to, jeśli dana rzecz nie będzie pasowała, zawsze możesz ją zwrócić. Dodatkowo swoich zakupów nie odbierzesz od razu. Musisz na nie poczekać zwykle ok. 2-3 dni.Zakupy w second hand stacjonarnie – zalety i wady

W przypadku zakupów w stacjonarnym sklepie second hand możesz korzystać przede wszystkim z przywileju przymierzenia ubrań i dotknięcia ich oraz oceny na żywo. To w wielu przypadkach jest bardzo ważne, a szczególnie u kinestetyków, którzy zwracają uwagę na to, jak miękki jest konkretny materiał i jak czuć go na skórze. Kupując ciuchy używane online, nigdy nie ma takiej możliwości. Ponadto podczas zakupów stacjonarnych możesz od razu zabrać ze sobą zakupy do domu.

Niestety taka forma kupowania ma też wady, gdyż:

- w sklepach często jest tłok;
- nie każdy ma czas, by odwiedzać różne sklepy;
- niektóre ze sklepów są daleko i nie ma jak do nich dojechać;
- nie zawsze masz możliwość trafienia na dzień nowej dostawy lub promocji.

Obie formy zakupów ubrań używanych mają swoje zalety i wady, i oczywiście tych zalet i wad jest z pewnością znacznie więcej, ale my skupiliśmy się tylko na tych najważniejszych. Ciuchy używane online można kupować bardzo szybko, łatwo i wygodnie, natomiast kupowanie takich ubrań stacjonarnie daje pewność, że zabierzesz do domu dokładnie to, co idealnie spełnia Twoje oczekiwania. Decyzję musisz podjąć samodzielnie. My ze swojej strony polecamy sprawdzić dział Nowości na stronie https://odstawieni.pl/nowe-produkty.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code