Ubrania używane a nowe – najważniejsze różnice

Ubrania używane a nowe – najważniejsze różnice

Na pozór mogłoby się wydawać, że każdy wie, czym różnią się ubrania używane od nowych, ale nie zawsze wiedza ta jest tak do końca uświadomiona. Poniżej przedstawiamy 4 ważne czynniki, które odróżniają ubrania używane od ubrań nowych.

1.    Ubrania używane są bez metki, ale nie zawsze

W większości przypadków ubrania używane damskie i męskie nie będą miały metek, ale nie jest to regułą. Musimy rozróżnić tutaj dwa typy ubrań, które zazwyczaj trafiają do sklepów typu second hand.


- Po pierwsze są to używane ubrania, które były już noszone, więc nie mają metek i mają niewielkie ślady użytkowania.
- Drugą kategorię stanowią ubrania, które pochodzą z końcówek kolekcji niewyprzedanych w sklepach i mają jeszcze metki, przez co masz gwarancję, że takie ciuchy nie były nigdy używane. Na większości z tych metek są jeszcze ceny, dzięki czemu widzisz, ile początkowo kosztowało konkretne ubranie.

2.    Ubrania używane są prane, więc sprawdzone pod kątem jakości

Jeżeli ubrania używane były rzeczywiście użytkowane, czyli noszone, to musiały być też wyprane i zdezynfekowane przed dostarczeniem do naszego sklepu. Skoro nie straciły fasonu i koloru oraz nie mechaciły się, oznacza, że są uszyte z dobrej jakości materiałów i w sposób dokładny, a to z kolei sprawia, że kupując takie ubranie, masz pewność, że posłuży Ci jeszcze przez dłuższy czas.

3.    Ciuchy są dostępne w pojedynczych egzemplarzach

Rzadko kiedy zdarza się, żeby ubrania używane, które kupujemy do naszego second hand online, występowały w więcej niż jednym egzemplarzu. Zazwyczaj każdego ubrania mamy tylko jeden egzemplarz. Tak więc ciuchy używane są pewien sposób unikalne, dlatego że nie są dostępne masowo w sklepach i nie widzimy osób, które chodzą na ulicach ubrane tak samo, jak my.


W przypadku zakupu nowych ubrań jest to standardem, idziesz ulicą i widzisz kilka kobiet, które mają dokładnie taką samą sukienkę czy bluzkę, jak Ty. Dzięki temu nie możesz się wyróżnić, nie możesz być unikalna i pokazać siebie, dlatego że chodzisz w produktach, które są obecnie dostępne masowo. Oczywiście ubrania używane też były produkowane masowo, a niektóre w ograniczonej ilości egzemplarzy, ale różnica jest tutaj taka, że nie spotykasz na ulicach ludzi ubranych tak samo, więc masz większe poczucie unikalności.

4.    Ubrania z drugiej ręki są znacznie tańsze

Na zdjęciu wzbogacającym ten post zamieściliśmy przykładową narzutkę dostępną w naszym sklepie. Na metce, która jest jeszcze przy bluzce, widać, że ubranie to kosztuje 16 £, co w przeliczeniu na polskie złote wynosi 78,31 zł. Jest to nowa bluzka, która w naszym sklepie jest dostępna za 15 zł. Widzisz więc wyraźnie, że oszczędzasz 63,13 zł. Jeżeli podzielimy początkową cenę przez obecną cenę, okazałoby się, że ubranie to jest u nas 5 razy tańsze, niż w sklepie, a przecież jest nowe.


Wiele osób boi się kupować ubrania używane męskie i damskie, bo ma mylne przeświadczenie co do ich jakości, a jednak nie przeszkadza im to kupować używane samochody, sprzęt RTV czy AGD oraz inne przedmioty z garażowych wyprzedaży. Kupowanie ubrań używanych powinno się stać równie naturalne, jak zakup auta z drugiej ręki, bo przygotowujemy ubrania do sprzedaży tak samo starannie, jak komis przygotowuje samochód.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code