Latest posts

Tania odzież używana online – dlaczego warto ją kupować?

Kiedyś znienawidzone, dziś uwielbiane – second handy, czyli sklepy z używaną odzieżą cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego warto kupować tanią odzieżą używaną online?

Tania odzież używana online ma dobrą jakość za przystępną cenę

Nie ulega wątpliwości, że zakupy w second handach są zdecydowanie tańsze od zakupów w butikach i centrach handlowych. Używane ubrania to ogólne określenie towarów sprzedawanych w second handach, ale trzeba pamiętać, że w większości przypadków ubrania dostępne w sklepach typu second hand online są nowe i mają jeszcze metki. Te rzeczy nigdy nie były noszone, a ich cena jest kilka razy niższa od ceny ubrań wywieszonych na wieszakach w sieciówkach. Tania odzież używana online może Ci pomóc stworzyć wspaniałą garderobę.

Część ubrań to ubrania używane, ale musisz sobie zdawać sprawę z tego, że towar do second handów sprowadzany jest krajów bardzo zamożnych, na przykład z Wielkiej Brytanii, Irlandii lub Szwajcarii, gdzie ludzie mają nieco inne podejście do mody, niż my. W tych krajach ludzie pozbywają się bardzo szybko ubrań, które były założone raz, dwa lub kilka razy. W naszej kulturze nosi się ubranie dopóty, dopóki nie wyjdzie z mody lub dopóki się nie zniszczy, przez co większość rzeczy, których się pozbywamy, to ubrania nienadające się już do noszenia.

W najbogatszych krajach wygląda to całkowicie inaczej, więc tania odzież używana sprowadzana z tych krajów jest w stanie bardzo dobrym albo wręcz idealnym. To pozwala Ci sporo zaoszczędzić, dlatego że tymi ubrania będziesz mogła się cieszyć jeszcze przez dłuższy czas, a ich koszt będzie zdecydowanie niższy, niż koszt nowych.

Wśród ubrań używanych zdarzają się prawdziwe „perełki”

Tania odzież używana online dostępna w naszym lumpeksie internetowym to w wielu przypadkach unikatowe ubrania, których nie będzie miał nikt inny. Rzadko kiedy w asortymencie mamy dwa takie same ubrania, więc prawdopodobieństwo, że spotkasz na ulicy kogoś ubranego tak samo, jak Ty, jest bardzo, aby to bardzo małe, a wręcz znikome. Wśród rzeczy dostępnych w naszym second handzie można znaleźć prawdziwe perełki, czyli ubrania w idealnym stanie i dodatkowo też bardzo stylowe.

Tanie ubrania używane pozwolą Ci szybko wzbogacić swoją garderobę

Niski wydatek na ciuchy używane sprawia, że skompletowanie nowej garderoby jest łatwiejsze i oczywiście tańsze. Załóżmy, że wracasz do pracy po długiej nieobecności związanej z urlopem macierzyńskim. Jeżeli zmienił się Twój rozmiar, zmienił się Twój styl albo po prostu nie masz ubrań, które pasowałyby do nowej pracy, to zakup kilku kompletów nowej odzieży jest dużym wydatkiem. Gdy skorzystasz z oferty second handu internetowego, to możesz się zaopatrzyć w kilka kompletów ubrań, które wystarczą Ci na dłuższy czas i to w cenie niższej, niż Ci się wydaje.

Przykładowo zestaw składający się z koszuli, spodni i bluzki możesz kupić u nas za około 50 zł. Zakup trzech takich zestawów z pewnością wystarczy na początek, więc wydajesz 150 zł, podczas gdy nowe spodnie bądź żakiet w sklepie popularnej marki kosztują nawet 200-300 zł. Zakładając, że tanie ubrania używane są w bardzo dobrym albo idealnym stanie, skorzystanie z tej oferty jest bardzo rozsądnym posunięciem.

Ciuchy używane w second handach są coraz lepszej jakości

Skończyły się czasy lumpeksów zalanych wątpliwej jakości ubraniami. W naszym ciucholandzie nie znajdziesz zniszczonych, zmechaconych czy rozciągniętych ubrań, dlatego że starannie dobieramy dostawców i dodatkowo też wnikliwie selekcjonujemy odzież, która do nas trafia. W naszym asortymencie nie ma ciuchów z plamami, dziurami, a ewentualne mankamenty są dokładnie oznaczone. Wszystko po to, by zagwarantować Ci tanią odzież używaną w jak najlepszym stanie.

Rynek second handów w Polsce zmienia się diametralnie, dlatego że klienci oczekują coraz to lepszej jakości ubrań. Mimo że płacą niewielkie kwoty, chcą mieć tanią odzież używaną, którą można nosić jeszcze przez dłuższy czas. To z kolei sprawia, że second hand internetowy i stacjonarny dopasowują się do tych oczekiwań i coraz lepiej weryfikują dostawców oraz jakość konkretnych partii towaru.

Lumpeksy zmieniają się w modne butiki

Kiedyś standardowy second hand był małym, ciasnym i niezbyt zachęcającym miejscem, w którym ubrania leżały rozrzucone, a dzisiaj second hand sprzedający tanią odzież używaną wyglądają niczym stylowe butiki. W naszym second handzie każdy ubranie wisi na wieszaku, jest czyste i starannie wyprasowane, byśmy mogli dobrze je zaprezentować. Ubrania przechowywane są w dobrych warunkach, co gwarantuje Ci, że trafią do Ciebie też w dobrym stanie. Mylne jest przekonanie, że od zaplecza second handy nie wyglądają zbyt zachęcająco. Nasz ciucholand online prowadzony jest wedle takich samych zasad, jak prowadzi się modne butiki. Dbamy tutaj o czystość, odpowiednią ekspozycję towaru, staranny sposób pakowania i dokładną weryfikację każdej rzeczy, zanim do Ciebie trafi.

Tanie ciuchy używane są bardzo dobrej jakości

Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić ciuch, który po jednym czy dwóch praniach zdefasonował się, zmechacił lub wyblaknął? To jest bardzo częsta sytuacja, a w kupując tanie ciuchy używane, nie musisz się o coś takiego martwić. Te ubrania były już prane, a dodatkowo dezynfekowane i skoro nie stało się z nimi nic złego, to oznacza, że są wykonane starannie, z dobrej jakości materiałów i posłużą Ci jeszcze długi czas.

Tania odzież używana – sklep internetowy od kuchni

Myślisz, że prowadzenie ciucholandu to prosta sprawa? Wcale tak nie jest. Wbrew pozorom tania odzież używana w sklepie internetowym wymaga dużo pracy i nieprawdą jest, że praca w takim miejscu jest szybsza i łatwiejsza niż w butiku z nowymi ubraniami. Jest wręcz odwrotnie. Odzież używana wymaga zdecydowanie większego nakładu pracy i czasu.

Tania odzież używana w sklepie internetowym i obsługa

Dzień w second handzie online rozpoczyna się zwykle od sprawdzenia nowych zamówień. Wszystkie zamówienia trzeba skompletować, czyli przygotować ubrania do wysyłki, złożyć je, zapakować, wystawić dokumenty przewozowe i oznakować paczki. Następnie trzeba zamówić kuriera, przekazać mu przesyłki, wysłać klientom informacje o wysyłce i podsumować dzień. Później przychodzi czas na zajmowanie się nowym asortymentem.

Zamówienie z hurtowni trzeba rozpakować, posortować ubrania, wyprasować je, oznakować, następnie każde sfotografować, zmierzyć i opisać, a później rozwiesić na wieszakach. Wszystkie dane łącznie ze zdjęciami trzeba później dodać do sklepu internetowego, ustalić tytuły, dołączyć opisy, wycenić odzież i wystawić ją na sprzedaż. Mogłoby się to wydawać bardzo prostym i szybkim zespołem czynności, ale w rzeczywistości zajmuje żaden asortyment ubraniowy nie zajmuje tyle czasu, co tania odzież używana. Sklep internetowy sprzedający takie rzeczy ma pełne ręce roboty.

Pomyśl tylko, sklep sprzedający nową odzież zamawia jeden model w ilości kilkunastu, kilkudziesięciu albo nawet kilkuset sztuk i wystarczy, że pracownik sfotografuje, zmierzy i opisze tylko jedną sztukę, natomiast tania odzież używana występuje właściwie tylko w pojedynczych sztukach, więc każdą sztuką trzeba się zająć osobno. Niekiedy obsługa jednej sztuki odzieży zajmuje nawet pół godziny. Jeśli więc liczysz, że tania odzież używana ze sklepu internetowego to odzież, która jest dostępna dosłownie za grosze, to możesz się zdziwić. O ile w sklepie stacjonarnym obsługa odzieży nie wymaga takiego zaangażowania, o tyle w sklepie internetowy już tak, a to wpływa również na ceny ubrań.

Tania odzież używana – sklep internetowy wymaga dużo pracy

Codziennie w second handzie wykonuje się właściwie te same czynności, a do tego dochodzi jeszcze odpowiadanie na wiadomości od klientów, wysyłanie informacji o wysyłkach, kontakty z hurtowniami, odbieranie nowych dostaw i wiele innych czynności. Taka praca wypełnia całe dnie i żeby zatowarować sklep z tanią odzieżą, a później wystawić tę odzież na sprzedaż, trzeba mieć naprawdę sporo czasu. To nie są tygodnie, to są miesiące wytężonej pracy, a dodatkowo trzeba dysponować też wystarczająco dużą powierzchnią, by móc w odpowiednich warunkach magazynować ubrania. Odzież musi być przechowywana w stanie złożonym lub powieszona na wieszakach, by się nie gniotła, ale też nie może mieć kontaktu z wilgocią czy różnymi zapachami.

Wprowadzenie około 30, maksymalnie 40 sztuk odzieży do sklepu internetowego trwa niemalże cały dzień, więc widzisz wyraźnie, że to zadanie jest naprawdę wymagające. Mimo wszystko ta praca daje dużo satysfakcji, dlatego że zadowolenie klientów rekompensuje właściwie wszystkie niedogodności, jakie wiążą się ze sprzedażą taniej odzieży używanej. Sklep internetowy może się rozwijać, a powracający klienci i ich pozytywne oceny są motywują do dalszej pracy.

Ceny tanich ciuchów używanych

Ceny odzieży poszczególnych rodzajów zależą od tego, jaką politykę cenową prowadzi dana hurtownia oraz od ilości zamówionego towaru. Zobacz, jak wyceniane są tanie ciuchy używane I gatunku, cream i odzież używana drugiego gatunku. Ceny w przypadku różnych firm mogą się znacząco różnić, ale mogą być też bardzo podobne. Poniżej przedstawiamy uśrednione cenniki odzieży różnych typów.

Odzież używana cream – cena za kg

Odzież cream w najtańszej wersji kosztuje ok. 35 zł za kg, ale w przypadku takiej ceny raczej nie można się spodziewać odzieży od największych światowych projektantów, a jedynie ubrań nowych i w miarę modnych rzeczy z metkami. W przypadku ceny w granicach 40-50, a nawet 80 zł za kilogram możemy już oczekiwać ubrań markowych. Powyżej ceny 100 złotych/kg można kupić ubrania właściwie niedostępne w żadnym innym miejscu, prawdziwe klasyki z największych domów mody.

Odzież używana I gatunek – cena za kg

Odzież używana I gatunku wyceniana jest zwykle w kwotach od 20 do około 50 zł za kg. Tutaj wszystko też zależy od tego, jak duża partia ubrań jest kupowana. Na przykład, jeżeli sklep kupuje do 300 kg, to cena może wynosić 35 zł, natomiast od 200 do 500 kg może być to 25 zł.

Odzież używana II gatunek – cena z kg

Drugi gatunek odzieży jest najtańszy. Odzież używana II gatunku sprzedawana jest w cenie zwykle od 10 do 20 zł za kilogram. Biorąc pod uwagę, że na kilogram wchodzą zwykle ok. 4 rzeczy, to uśredniony koszt jednego ubrania wynosi od 2,50 do około 5 zł, ale nie zawsze są te ubrania dobrej jakości, więc tutaj zdarza się duży odrzut. Nawet kilkanaście procent konkretnej partii może nie nadawać się do sprzedaży.

Odzież używana niesortowana – cena za kg

Odzież używana niesortowana jest najtańszym typem odzieży używanej dostępnej w hurtowniach. Odzież niesort rzadko kiedy przekracza cenę 15 zł za kg. Z reguły jest to od ok. 8-12 zł za kg. W takiej partii odzieży może się trafić bardzo dużo ubrań mocno zniszczonych i nienadających się do sprzedaży, ale może być tam też część rzeczy w stanie dobrym, a nawet bardzo dobrym.

Zaopatrując second hand internetowy można pójść dwiema drogami. Można wybrać drogę najniższych cen i kupować niesort oraz tanią odzież używaną drugiego gatunku, płacąc za to mniej i ryzykując, że duża część towaru nie będzie się nadawała do sprzedaży, ale można też wybrać odzież pierwszego gatunku i odzież cream, płacąc więcej, a jednocześnie zyskując pewność, że ta odzież używana będzie dobrej jakości i znajdzie zainteresowanie. W second handzie internetowym Odstawieni.pl wybieramy tylko i wyłącznie tanią odzież używaną pierwszego gatunku oraz odzież cream. Niesort oraz drugi gatunek odzieży nie przedstawia dla nas żadnej wartości.

Jeżeli przekonaliśmy Cię do tego, że warto kupować tanie ciuchy używane, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wiesz już, od czego zależy cena poszczególnych rodzajów odzieży i co warto wybierać. Z pewnością znajdziesz u nas coś idealnego dla siebie.

Posted in: Główna

Leave a comment