Latest posts

Używane ubranka dla dzieci – zalety, bezpieczeństwo i oszczędności

Second handy są wspaniałymi miejscami, w których możesz kupić tanio różne rodzaje odzieży, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Odzież dziecięca używana cieszy się w second handach szczególnym uznaniem, a to dlatego, że dzieciaki szybko wyrastają z ubrań, a zakup nowych jest bardzo drogi. Zobacz, dlaczego warto kupować używane ubranka dla dzieci w lumpeksach.

Używane ubranka dla dzieci – ile kosztują?

Koszt używanych ubranek dla dzieci może być różny, w zależności od tego, czy konkretny sklep wycenia poszczególne sztuki ubrań, czy są one dostępne na kilogramy. Zdecydowanie zakup na sztuki opłaca się bardziej, bo czasami cena kilograma jest wysoka i nieopłacalna w porównaniu z wyceną na sztuki. Z reguły wyceniane używane ubranka dla dzieci kosztują około 5 do 20 zł za sztukę, w zależności od tego, o jakiej części garderoby mówimy. Gdy w grę wchodzi bluzka albo cienki sweterek, to ceny są bardzo niskie.

Kiedy z kolei mówimy o kurtce, kombinezonie lub pełnych dresach, to cena może być wyższa i dochodzić nawet do 25 zł. Nie oznacza to jednak, że używane ubranka dla niemowląt i dzieci się nie opłacają, bo jest wręcz przeciwnie. Bardzo się opłacają, bo nawet, jeżeli kosztują powyżej 20 zł za sztukę, to i tak są to przynajmniej 50% tańsze, niż ubranka nowe.

Używane ubranka dla dzieci – co warto kupić?

Zasadność zakupu używanych ubrań dla dzieci jest często podważana przez osoby, które nie mają tak naprawdę żadnych doświadczeń w zakresie zakupu takiej odzieży. Osoby, które nigdy nie kupowały używanych ubranek, mogą sądzić, że są one słabej jakości i że nie opłaca się ich kupować, bo i tak będzie widać, że ubranka są używane. Prawda wygląda zgoła inaczej, dlatego że używane ubranka dla dzieci są w większości przypadków w bardzo dobrym stanie, dlatego że towar, który trafia do second handów był bardzo krótko użytkowany. Jakość tych rzeczy jest świetna, a ceny są bardzo korzystne.

Z pewnością każda mama, która choć raz kupiła swojemu dziecku używane ubranko, doceniła zalety takiej formy zakupów. Ubranie było pełnowartościowe i w większości przypadków również modne, a jego cena była zdecydowanie niższa, niż cena nowej reczy. Biorąc pod uwagę średni koszt zakupu na przykład dresowego kompletu, widać wyraźnie, że używane ubranka dla dzieci opłacają się zdecydowanie bardziej. Używane ciuchy można kupować zarówno maluchom, jak i nieco starszym dzieciom oraz nastolatkom. W second handach online sporo jest rzeczy markowych, które przypadną do gustu młodzieży.

Wyprawka dla dziecka z second handu

Młodych rodziców, którzy dopiero kompletują wyprawkę dla swojego dziecka, czekają ogromne wydatki. Najwięcej kosztują ubranka i elementy takie jak wózek, wanienka, nosidełko czy fotelik samochodowy. Kupując w stacjonarnym sklepie typu second hand można nieco okroić koszt wyprawki, a wyprawka składająca się z używanych ubranek dziecięcych będzie pełnowartościowa. Dziecko i tak bardzo szybko wyrośnie ze swoich pierwszych ubrań – w większości przypadków już po kilku tygodniach będą za małe, więc kupowanie nowych mija się z celem. Lepiej wybrać używane ubranka dziecięce, zapłacić za nie grosze, a po wykorzystaniu wyrzucić lub oddać rodzinie bądź znajomym i zaoszczędzić.

Żeby maksymalnie zaoszczędzić, kupuj dziecięce ubranka używane rozsądnie. Przede wszystkim wybieraj tylko takie ciuszki, które są troszeczkę większe, niż mniejsze od rozmiaru, jaki nosi Twoje dziecko. Jeżeli kupisz ubranie dopasowane co do centymetra, to w przypadku malucha możesz być prawie pewna, że nawet za kilka dni będzie już za małe. Jeśli z kolei wybierzesz ubranie zbyt duże, to nic się nie stanie, bo będzie można je ubrać wtedy, kiedy dziecko trochę podrośnie.

Zawsze w second handzie kupuj to, co rzeczywiście jest Ci potrzebne. Prowadząc lumpeks internetowy, powinniśmy podchodzić do tego tematu w taki sposób, by skłaniać klientów do jak największych zakupów, ale prawda jest taka, że staramy się postępować w imię zasady minimalizmu, czyli ograniczać liczbę rzeczy na rzecz ich jakości. Dlatego też nie ma sensu, byśmy radzili Ci zakup dużej ilości ubrań, jeżeli one nie będą Ci potrzebne.

Kup tylko to, co Twoje dziecko będzie nosić. Nie ma sensu kupować ubrań na wyrost, bo w każdej chwili możesz wrócić do nas i zrobić zakupy ponownie, a zaopatrując się jednorazowo w ogromną ilość rzeczy, możesz popełnić błąd, bo okaże się, że dziecko nie zdążyło w ogóle założyć tych wszystkich ubrań, zanim z nich nie wyrosło. Dlatego też nawet w przypadku zakupów ubrań używanych trzeba zachować umiar i rozsądek. Niska cena dziecięcych ubranek używanych nigdy nie powinna być powodem do tego, by wydawać pieniądze niepotrzebnie.

Używane ubranka dla niemowląt – czy ich kupowanie jest bezpieczne?

Czy używane ubranka dla niemowląt są bezpieczne? Wiele osób twierdzi, że używane rzeczy mogą być źródłem chorób zakaźnych. To brzmi naprawdę poważnie, ale czy ma cokolwiek wspólnego z prawdą?

Używane ubranka dla niemowląt a kwestie bezpieczeństwa

Pierwsza i najważniejsza rzecz, o której musisz wiedzieć, to fakt, że używane ubranka dla niemowląt, ciuchy dla dzieci i dla dorosłych, właściwie każdy element garderoby dostępny w sklepie typu second hand jest przed sprzedażą prany i dezynfekowany.

To nie jest takie pranie, jakie robimy w domu, z użyciem zwykłego proszku. W pralniach, które zajmują się przygotowaniem odzieży używanej, stosuje się specjalistyczne preparaty odkażające. Te preparaty usuwają bakterie, wirusy, grzyby i wszelkie patogeny, w tym roztocza. Co ciekawe, preparaty te działają nawet w niskich temperaturach. Wiesz dobrze, że niektóre ubrania, na przykład koronkowe czy z delikatnej bawełny mogą być prane maksymalnie w temperaturze 30 czy 40 stopni Celsjusza. Wiesz też, że chorobotwórcze patogeny niszczone są przez wysoką temperaturę, więc możesz się zastanawiać, jak to się dzieje, że ubrania delikatne mogą być wyprane w taki sposób, by zniszczyć wszystko to, co mogłoby być źródłem potencjalnego niebezpieczeństwa, ale jednocześnie odzież dziecięca używana się nie niszczy?

Otóż właśnie za sprawą tych preparatów możliwe jest usunięcie patogenów, o ile oczywiście takie występują, w niskich temperaturach. Preparaty stosowane do prania i płukania odzieży używanej dla niemowląt dają właściwie 99,9, a nawet 100% pewności, że cały taki materiał zostaje usunięty z odzieży.

Co ciekawe, ubrania używane są czasami czystsze, niż te, które kupisz w galerii handlowej!

Producent po dostarczeniu ubrań do sklepu odzieżowego nie ma właściwie żadnego wpływu na to, w jakim stanie zostaną one sprzedane. Zastanów się, ile razy zdarzyło Ci się wejść do galerii i oglądać na wieszakach ubrania, które były ubrudzone pudrem? To jest nagminne, a zabrudzenia od podkładu widać szczególnie w przypadku białych i jasnych ubrań. Jak myślisz, które ubranie będzie czystsze, czy używane ubranka dla niemowląt mogą być czystsze, niż ubrania dla dorosłych w galerii? Oczywiście, że tak, bo zanim Twoje dziecko włoży to ubranie, ono było dokładnie wydezynfekowane. Natomiast w galerii przed Tobą dane ubranie mogło mierzyć nawet kilkanaście osób.

Używane ubranka dla niemowląt zapewniają 100% bezpieczeństwa

Warto mieć świadomość, że używane ubranka dla niemowląt są całkowicie bezpieczne. Oczywiście od tej reguły jest jeden wyjątek. Mianowicie taki, że gdy kupujesz ubranka używane od osoby prywatnej, to ona mogła je najwyżej wyprać tylko i wyłącznie w zwykłym proszku. W większości przypadków raczej nie dezynfekowała tych ubranek, bo zależało jej tylko na tym, by wyglądały dość dobrze i po prostu były czyste. Oczywiście to w większości przypadków całkowicie wystarczające, ale mogłyby być wyprane lepiej.

Zwykle używane ubranka dla niemowląt i dzieci z ciucholandu są bezpieczniejsze niż odzież używana kupiona z drugiej ręki od osoby prywatnej. Bardzo rzadko zdarza się, by rodzice prali ubranka swoich dzieci w specjalnych preparatach dezynfekujących. Po pierwsze dlatego, że te preparaty są bardzo słabo dostępne w sprzedaży detalicznej, po drugie statystyczny Kowalski być może nie potrafi ich w ogóle używać, a kolejną kwestią w tym przypadku jest fakt, że w większości przypadków do prania z użyciem takich preparatów trzeba wykorzystać specjalną infrastrukturę, czyli profesjonalną pralnię. Mało tego rodzice często boją się stosować takich preparatów, bo wydaje im się, że one mogą jakoś negatywnie działać na dziecko. To nie jest prawda.

Nowoczesne preparaty piorące i dezynfekujące nie wpływają w żaden negatywny sposób na skórę dziecka ani na jego organizm. Są w zupełności bezpieczne, a do tego podnoszą bezpieczeństwo użytkowania ubrań, dlatego że w razie jakiegoś zagrożenia, dziecko nie będzie narażone ponownie na bakterie lub inne patogeny znajdujące się w tkaninie.

Odzież używana dziecięca – co warto kupić?

Każdy rodzic przyzna, że obecnie wydatki na dzieci są ogromne, a szczególnie, jeżeli chodzi o ubrania. Niestety dziecięce ciuszki, czy to dla niemowlaków, czy dla kilkulatków, są bardzo drogie. Rozwiązaniem w takim przypadku może być odzież używana dziecięca, czyli ciuszki dziecięce z drugiej ręki. Zobacz, dlaczego warto kupować takie rzeczy dla swojego dziecka.

Odzież używana dziecięca – zalety kupowania

Wbrew pozorom największym problemem przy zakupie ubrań dla dzieci nie jest fakt, że są one drogie. To jest zrozumiałe, bo dzisiaj tak naprawdę żadne ubrania nie są tanie. Jest natomiast coś gorszego, mianowicie fakt, że dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań. Bluza dziecięca albo spodnie, które kupisz w styczniu, w marcu mogą być już za małe i nadają się albo do wyrzucenia, albo do oddania lub sprzedania. Niestety, o ile dorosły człowiek może chodzić w ciuchach, dopóki się nie zniszczą, o tyle dziecko nie zdąży zniszczyć ubrań, a już z nich wyrasta.

Jeśli więc wziąć pod uwagę koszt nowych ubrań, to odzież używana dziecięca wydaje się doskonałą alternatywą. Kosztuje kilka razy mniej, więc nie musisz wydawać dużych pieniędzy na to, żeby uzupełnić garderobę swojego dziecka – oszczędzasz przynajmniej kilkukrotnie. Tutaj dochodzimy też do drugiej części, mianowicie faktu, że second hand online pozyskuje ubrania używane, które są praktycznie w ogóle niezniszczone właśnie przez to, że dzieci bardzo krótko chodzą w ubrankach.

Większość ubrań właściwie nie nosi śladów użytkowania. Jeżeli w partii ubrań dostarczonych z hurtowni znajdują się ubranka zniszczone lub poplamione (a taka możliwość zawsze występuje), to są one oddzielane i po prostu wyrzucane – nie przeznaczamy ich do sprzedaży. Sprzedajemy tylko i wyłącznie używane ubranka dla niemowląt i starszych dzieci w stanie bardzo dobrym lub idealnym. Część ubranek jest całkiem nowa i ma jeszcze metki. To jest też świetna oszczędność, bo z jednej strony kupujesz nowe ubrania, ale z drugiej strony płacisz za nie tak jak za odzież second hand. Większej oszczędności w tej kwestii chyba nie można osiągnąć.

Ile można zaoszczędzić na odzieży używanej dziecięcej?

Trudno powiedzieć, ile tak naprawdę zaoszczędzisz na odzieży używanej dla dzieci. Na przykład spodnie dziecięce używane w naszym second hand kupisz w cenie od 5 do 15 zł. Analogicznie podobne spodnie w sklepie popularnej marki lub w butiku dostępne są w cenie 30 zł, a nawet 100 zł. Tak więc za jedną nową parę spodni dziecięcych w naszym ciucholandzie możesz kupić kilka par.

Przyjmuje się, że średnia oszczędność na zakupie używanych ubrań wynosi kilkaset procent. Wszystko naprawdę zależy tutaj od jakości, rozmiaru oraz marki konkretnych spodni bądź też innej części garderoby. Im lepsza jakościowo jest marka, tym spodenki będą droższe. W przypadku ubrań bardzo popularnych, ceny w second handzie są wyjątkowo niskie. Jedno jest natomiast pewne – nie ma możliwości, by odzież używana dziecięca była droższa bądź tak samo droga jak nowe ubrania. To po prostu niemożliwe. Każdy ciucholand sprzedaje te ubranka w zdecydowanie niższych cenach.

Wychowanie dziecka naprawdę może być tańsze. Ostatnio opublikowany raport informował, że ogólnie w Polsce wychowanie dziecka od urodzenia do 18 roku życia kosztuje około 200 000 złotych. To jest ogromny koszt. To jest właściwie koszt zakupu małego mieszkania w mniejszej miejscowości. Oczywiście, że wszystkich tych wydatków nie da się ani wyeliminować, ani nawet ograniczyć w dużym stopniu, ale jeżeli istnieje możliwość zaoszczędzenia choćby 10% tej kwoty, czyli aż 20 000 złotych, to jest to fantastyczne rozwiązanie.

Te pieniądze można przeznaczyć na naukę dziecka albo podarować dziecku na start w dorosłym życiu. Mało tego, kupując odzież używaną dla dzieci, tak naprawdę nie zaniżasz standardu ubierania dzieci, szczególnie wtedy, gdy wybierasz ubrania w stanie idealnym albo bardzo dobrym. One w niczym nie różnią się od nowych, nawet nie można tego poznać, a skoro cena jest tak niska, to dlaczego nie skorzystać z takiej okazji?

Jaką odzież dziecięcą oferujemy?

Second hand online Odstawieni.pl oferuje różnorodną odzież dziecięcą używaną. Mamy używane ubranka dla dzieci kilkumiesięcznych, ale w ofercie są też rzeczy dla kilkulatków oraz dla nastolatków. Co ciekawe, większość ubranek jest naprawdę bardzo modna, wykonana z dobrych jakościowo materiałów oraz tania. To przekłada się na ogólne zadowolenie z tej formy zakupów.

Sprawdź nasz asortyment i wybierz dla swojego dziecka ładne ubranka.

Posted in: Główna

Leave a comment